Nelež u televize a jdi něco dělat

S dítětem do rodiny přichází mnoho radosti a zábavy, ale také i poměrně dost starostí. Přejeme si, aby naše dítě bylo zdravé, šikovné a v neposlední řadě dobře vychované. Ne vše můžeme ovlivnit, a proto se snažíme mít zadostiučinění alespoň v tom, kde nám to naše síly dovolí – například v zálibách a koníčcích naších ratolesti. Zde je několik faktorů, na které je třeba si dát pozor.
děti s harmonikou
Kdy je dobré začít se sportovními aktivitami.
Co se sportu týče, věk není příliš omezen. V mnoha případech se doporučuje, aby už samotný rodič pěstoval zálibu ve sportech. Je prokázáno, že pokud maminka dítěte byla v těhotenství aktivní, dítě mělo automaticky zdravý vztah k fyzickým aktivitám i po narození.

Samo sebou žádný z rodičů nesmí zapomenout, že dítě nejde měřit podle statistik a průměru. Každý jedinec se vyvíjí individuálně. Proto teprve podle konkrétní tělesné a psychické způsobilosti volte správný věk pro sportovní kroužky.
kluci na fotbale
Který kroužek je nejlepší.
V dnešní době je poměrné široká škála zájmových kroužků a dostupných volnočasových aktivit. Je třeba dbát na to, aby koníček nejen vyhovoval dítěti, ale ani nebyl nepřiměřenou zátěží pro rodinný rozpočet. Je dobré si zajít na dny otevřených dveří i se svým potomkem, sledovat jeho reakci, nechat si ho vyzkoušet danou aktivitu a v neposlední řadě si všimnout, zda bude o tomto zážitku mluvit i doma.

Rozhodně je dobré si zvolit alespoň jeden sportovně zaměřený kroužek. Díky němu může dítě získat rovnováhu, odolnost a hlavně potřebné sebevědomí.

I když zájem o zdraví a pohodu našeho potomka je zcela na místě, neměli bychom ho zcela zahltit. Čas strávený doma s rodinou, nebo rodinné aktivity jsou na prvním místě. Ve školním věku navíc přijdou domácí úkoly, které budou nejen vyžadovat čas, ale i poměrně velkou dávku soustředění. To ale nepůjde, pokud bude neustále někde pryč.
kluk s pistolí
Mějte na paměti, že vše co bychom si přáli, do svého dítěte ve zdraví nedostaneme. Do koníčku by se rozhodně neměl nikdo nutit.