Nadbytečná kila můžete shodit poměrně snadno

Na světě žije asi jen málo lidí, kteří trpí nadváhou či dokonce obezitou, a kterým se tento stav plně zamlouvá. Naopak, naprostá jedinců s nadváhou se často snaží, aby se z této nepříjemné váhové kategorie dostali o něco níže. Nutno dodat, že je to správný postoj, jelikož až příliš vysoká nadváha či dokonce obezita nedělají našim tělům příliš dobře. Když pomineme estetický dojem, jsou tu stále možné zdravotní potíže, které jsou spojeny hlavně tedy s obezitou. Nechcete-li tak získat cukrovku nebo propadnout do depresi, rozhodně je namístě snažit se alespoň trochu zhubnout.
Funkční dieta
A zde je problém číslo dvě. Snaží se kde kdo, ale výsledky nemá skoro nikdo, alespoň tedy ne dlouhodobě. Hlavním důvodem je, že lidé ve velké míře věří rozličným rádoby vědeckým článkům ze společenských magazínů nebo hledají zaručené návody na zhubnutí na různých internetových fórech. Takto ale většinou nikdo kilogramy dolů nedá. Aby opravdu hubnutí fungovalo, musí se dělat vědecky.
Efektivní hubnutí
Existuje celá řada odtučňovacích kůr, které vám ale nepomohou. Chcete-li opravdu něco, co vás zbaví nadbytečného tuku, vrhněte se do ketogenní diety. Jedná se osvědčený způsob hubnutí, který nejenže funguje, ale je trvalý. To znamená, že když zhubnete, váhu si udržíte. Takzvaný jo-jo efekte zde nastává pouze sporadicky a vždy je spojen s nedodržením základních pokynů, což má pak za následek opětovné nabírání na váze.
Základy ketogenní diety jsou kupodivu velice prosté. Je potřeba ze svého jídelníčku vyřadit tuky cukry. Zvláště glukózu byste neměli konzumovat prakticky vůbec. Naopak, základem by pro vás měla být zelenina a hlavně proteiny. Při takovémto jídelníčku během několika málo dní přestane tělo jako palivo používat díky jejich nedostatků cukry, ale vrhne se na tuky. Kdybyste ale neměli dostatečně vysoký příjem proteinů, začalo by brát energii ze svalů, což by pro vás nemělo žádný pozitivní přínos.