Kokosový olej na všechny možné způsoby


Kokosový olej, ačkoliv obsahuje hodně tuku, obsahuje také veliké množství vitamínů. Jsou to vitamíny A, D, E a K. Má v sobě obsaženy také ale mnoho prospěšných látek, jako je:
·         Kyselina laurovou
·         Kyselina kaparová
·         Kyselina kaprinová

Tyto látky mají pozitivní účinky na naše zdraví. Kokosový olej je velice vhodný též na vaření, pečení a smažení, neboť odolává velmi vysokým teplotám, a tudíž se nepřepaluje.  
Zrovna tak je prospěšný při použití na poškozené, suché nebo lámavé vlasy, nebo i na vysušenou pokožku. Kokosový olej je vhodný také jako masážní prostředek.


Čistý a přírodní olej

Ideální je použití kokosového oleje v biokvalitě, kdy je použit sto procentní přírodní olej, který je lisován za studena. Tyto bio kokosové oleje pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Stoprocentní přírodní složení kokosového oleje je při použití v kosmetice k pokožce velmi šetrné. Z tohoto důvodu se doporučuje použít olej i na pokožku dětí nebo osob s citlivou pokožkou.

Kokosový olej má blahodárné účinky na organismus. Použitím na pokožku zajišťuje:
·         výživu
·         hydrataci
·         celkovou regeneraci
·         zvláčňuje
·         zbavuje ekzémů
·         ničí bakterie, viry, kvasinky
·         hojí jizvy
·         odstraňuje strie

Kokosový olej je vhodný i jako doplněk stravy. Působí preventivně proti:
·         srdečním chorobám
·         senilitě
·         rakovině
·         upravuje hladinu cukru v krvi
·         šetří štítnou žlázu i žlučník
·         zpomaluje stárnutí buněk
·         zvyšuje kvalitu mateřského mléka

Kokosový přírodní olej, který je v biokvalitě, se lisuje za studena při teplotě do padesáti stupňů celsia. Nejsou v něm obsaženy žádné chemické příměsi. Je nerafinovaný, nebělený a bez umělých vůní. Zároveň neobsahuje cholesterol a tím je také vhodným doplňkem pro zdravou výživu. Má velice jemnou chuť a nádherně voní po čerstvém kokosu. Též je vhodný při redukci váhy, neboť již po požití malého množství vyvolává pocit nasycení a zároveň zabraňuje zpětnému nabírání váhy.