Když vystoupí, my odejdeme

Není to ani tak dávno, co se konaly volby do české Poslanecké sněmovny. I když se hnutí ANO, které bezpochyby vyhrálo celé volby, tváří jako evropská strana, ty ostatní, a hlavně poté ti, kteří se chtějí podílet na vládě dělají obavy zahraničním a tuzemským investorům. Děsí se hlavně populistické strany Tomia Okamury a komunistů, kteří se nijak netají svými choutky co nejdříve opustit Evropskou unii.
 anglická slova

A proč je vystoupení takový problém?

Především to jsou výhody vnitřního trhu, který dovoluje volný pohob zboží a služeb, pokud tedy daný výrobek splňuje všechny jeho podmínky, a tedy že byl legálně vyroben na našem území, anebo zde byly udělány podstatné změny. Spousta zahraničních podniků se obává, že všechny tyto výhody a zejména zrušení bezcelní zóny by rázem zmizeli a oni by najednou museli začít platit ne zrovna malé částky. To by mělo za následek utlumení výroby a propouštění, což nehodlají riskovat a náklady s tím vším by se rozhodli rovnou utnout na začátku, tedy že by zrušili výrobu a přesunuli by ji jinam. Například Japonci se nijak netají, že pokud zachvátí Česko vlna czexitu, hodlají se stáhnout z českého trhu i se svými firmami, což by značně poškodilo celkový ekonomický růst a ekonomickou situaci v České republice.
 siluety školení

03.jpg

Co je vnitřní trh?

Vnitřní trh je prostor bez faktických hranic, do kterého spadají všechny členské země EU. Prosazuje se hlavně volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu a tomuto principu se přizpůsobuje legislativa členských států tak, aby zde nebyly vůbec žádné překážky, co se týče exportu či importu, přesunu pracovní síly. S tím také souvisí spousta dalších směrnic a nařízení, které zlepšují postavení občanů jakéhokoliv členského státu v jiném členském státě.
 
Ať už je situace jakákoliv, zahraniční investice tvoří v České republice podstatnou část kapitálu, jejíž absence by se značně projevila i v běžném životě občanů, hlavně by tedy zastavila snižování nezaměstnanosti.

Když vystoupí, my odejdeme
Ohodnoťte příspěvek
728x90-1509716084.png