Kdo šetří, má za tři

Dáváte si z každé výplaty stranou nějaké peníze na spoření, abyste co nejvíce ušetřili? Rádi byste ušetřili ještě o něco více? Zaměřte se na šetření v domácnosti a naučte se správně a efektivně šetřit. U vás doma můžete šetřit hned na několika místech a v různých situacích. Občas u běžných každodenních situacích nepřemýšlíme, a proto ani nevnímáme, kudy všudy nám utíkají pryč peníze, a ve většině případů je to naprosto zbytečně. Zkuste odteď více vnímat kolik zbytečně pouštíte vody, kde zbytečně svítíte, topíte nebo větráte. Vaše finanční situace se rázem může velmi zlepšit a úspory rozrůst. Buďte chytří a uvažujte ekonomicky, vyplatí se vám to.
stín mincí.jpg
Na jakých místech se dá v domácnosti ušetřit

·         Spotřeba vody (nečistit si zuby s tekoucí vodou, preferovat sprchování před koupáním ve vaně, splachování, umývání nádobí)

·         Elektřina (nenechávat zbytečně svítit v místnostech, nenechávat přístroje v režimu „stand-by“ ale úplně je vypínat, nenechávat nabíječky v zásuvce, v rychlovarné konvici ohřívat jen potřebné množství vody)

·         Nevyhazovat potraviny (chytře zužitkovat zbytky jídel)

·         Topení (vypínat radiátory při odchodu z domácnosti, zbytečně nepřetápět místnosti)

·         Úklid (vyměňovat častěji sáček ve vysavači, pravidelné čištění filtru v myčce a pračce
padající mince.jpg

I když se vám to může zdát jako šetření nešetření, ono i pár ušetřených stokorun měsíčně dá za rok pěkných pár tisícovek, a to už stojí za to, nemyslíte? V každé oblasti, ve které budete šetřit se vám zdánlivě drobné peníze nebo pár korun nastřádá a v závěru už je z toho mnohem více peněz.
Dodržováním několika zásad můžete každý měsíc ušetřit nějakou sumičku, která už vám na konci roku dá pěknou částku a tu pak můžete investovat třeba do cestování nebo vašich koníčků. Bydlete chytře a šetřete ve vaší domácnosti na správných místech, odměnou vám bude více peněz v prasátku.